پخش عمده بلور
پخش عمده بلور

پخش عمده بلور

ظروف بلور به دلیل تصفیه بیشتر از شیشه های سنتی مشهور است. کریستال یا بلور و شیشه از مواد مختلفی تشکیل شده اند اما ظروف بلور درخشندگی بیشتر و همچنین طرح های پیچیده تری دارند.

روشی برای تست صدا در ظروف شیشه ای این است که انگشت خیس را با حرکت دورانی لبه لیوان به آرامی بکشید. اگر ظرف بلور باشد ، می توانید صدایی ظریف را بشنوید. از نزدیک ، وضوح یا صاف بودن برش ظرف را بررسی کنید. ظروف بلور، برش نرم تری دارند. در همین حال ، ظروف بلور،برای مثال لیوان بلوری لبه باریک تری نسبت به لبه لیوان های شیشه ای معمولی دارد.

با نگاه کردن به ظروف بلور زیر نور یا بیرون در زیر آفتاب می توانید مشاهده کنید زمانی که نور به این ظروف می تابد؛ شکست کریستال ، نور را مانند طیف منشوری تقسیم می کند. ظروف بلور سنگین تر از ظروف شیشه ای هستند.

ویژگی های ظروف بلور

ظروف بلور با کیفیت بالا، از نظر ضخامت بسیار ظریف هستند.

در ساخت این ظروف دقت و ظرافت بالایی به کار گرفته می شود. محصولات از جنس بلور بسیار ظریف و زیبا هستند.

میزان مقاومت بالایی در برابر گرما و سرمای شدید یا همان تغییر دما دارند.

ظروف بلور با استفاده زیاد به اصطلاح “لب پر” نمی شوند یا لبه آنها نمی شکند.

در ساخت این ظروف از اکسید سرب استفاده نمی شود بنابراین در ظرف بلور اکسبد سرب وجود ندارد.

ظروف بلور تنوع زیادی دارند و می توانید انواع طرح و ظروف مختلف با این جنس را از بازار تهیه کنید.

این ظروف علاوه بر زیبایی ظاهری، بسیار کاربردی هستند. از ظروف بلور به دلیل زیبایی هم می توان در تزئینات استفاده کرد و هم در روزمره از آنها استفاده نمود.

ظروف بلور از شفافیت و استحکام بالایی برخوردار هستند.

بسته بندی ظروف بلور

بسته بندی همیشه بخشی اساسی در پخش و فروش محصولات بوده است. هدف اصلی بسته بندی ظروف بلور، حفظ کیفیت کالا است. همچنین بسته بندی خوب باعث می شود مشتری احساس کند کالایی با کیفیت بالا خریداری می کند. امروزه ، همه رقابت در فروش کالاها در بسته بندی های مختلف و نوآورانه ، انتخاب بسته بندی مناسب با قیمت مقرون به صرفه را دشوار می کند. بسته بندی ظروف کریستال شیشه ای بسیار مهم است ، زیرا این وسایل ظریف و بسیار شکننده و سزاوار توجه بیشتر هنگام انتقال هستند.

این سه عامل عمده ای است که بر قیمت کلی محصولات شیشه تأثیر می گذارد.

نحوه قیمت گذاری ظروف بلور

چه عواملی در قیمت گذاری این ظروف مهم هستند و همچنین چگونه می توان بهترین قیمت ممکن را روی آنها گذاشت؟ در زیر  عوامل عمده ای را که بر قیمت کلی محصولات بلور تأثیر می گذارند ، شرح می دهیم.

  1. ظاهر ظروف بلور و مطابقت آن با استاندارد ها بر میزان فروش و قیمت محصول تاثیرگذار است. به لطف پیشرفت های مختلف در فن آوری های تولید بلور، این ظروف اکنون تقریباً به هر شکلی ساخته می شوند. از فرم مربع ها و دایره های استاندارد گرفته تا اشکال پیچیده نامنظم آلی و هندسی. برای دستیابی به اشکال سفارشی برای کاربردها و نیازهای خاص می توان از فرایندهای مختلفی از جمله حفاری ، برش واترجت و ماشینکاری CNC استفاده کرد. قیمت بلور به طور کلی بسته به روش شکل دهی متفاوت خواهد بود. هر چه شکل شیشه پیچیده تر باشد ، روش ساخت پیشرفته تر و قیمت آن بالاتر است.
  2. لبه کاری ظروف بلور از عوامل دیگر کیفی و تاثیرگذار در قیمت گذاری است. بلور شیشه ای را می توان با انواع مختلف لبه سازی ساخت. همانند ظاهر این ظروف ، پیچیدگی لبه کاری مورد نیاز برای تولید هر کدام از ظروف بلور شیشه ای، بر هزینه های محصول تأثیر می گذارد. تقریباً تمام ظرف های بلور شیشه ای با برش های ساده و به ابتدایی ترین لبه ها احتیاج دارند. این روش بر قیمت ها تأثیر می گذارد. کمی پیچیده تر بودن لبه ها ، مانند برش و کشیدن که در آن به اصطلاح “کش رفتن” به یک انحراف بسیار ناچیز اشاره دارد و منجر به افزایش ناچیز قیمت می شود. سنگ زنی بسیار پیچیده لبه که ممکن است شامل اریب های سفارشی یا خاص باشد ، می تواند قیمت ظروف بلور را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
  3. تقویت و تعدیل فرم ظروف بلور از دیگر عوامل است. بعد از برش قطعات ، ممکن است تقویت و تعدیل لازم باشد؛ که هر دو باعث افزایش قیمت ظروف بلور شیشه ای می شوند. برای ظروف بلور که در کاربردهای سخت مانند؛ تحت فشار قرار گرفتن ، گرما و سرمای شدید یا در معرض مواد شیمیایی بودن، غالباً تقویت و تعدیل نیاز است. در حالی که تقویت شیمیایی برای ظروف بلوری که نیاز به مقاومت در برابر بار باد و تنش گرمایی دارد ایده آل است.
  4. قیمت مواد مورد استفاده در ساخت این ظروف نیز بر قیمت نهایی آن تاثیر مستقیم می گذارد. هرچه مواد مورد استفاده از کیفیت بالاتری برخوردار و دقت و ظرافت در ساخت ظروف بلور بیشتر باشد، قیمت آن در بازار بسیار بیشتر خواهد بود.نیروی کاری که برای تولید ظروف بلور به کار گرفته می شوند و هزینه های این فراد و میزان دستمزد و تعدادشان بر قیمت محصول تاثیرگذار است.
  5. شیوه تولید ظروف و تکنولوژی به کار گرفته شده در آن نیز در قیمت گذاری آن اثر می گذارد.
  6. شرایط جغرافیایی و مکان کارخانه تولیدی ظروف بلور و شیوه دسترسی به مراکز خرید مواد اولیه و مورد نیاز و مراکز فروش محصول و هزینه های باربری، بر قیمت نهایی ظروف تاثیر می گذارد.

اجناسی که در لیست پخش عمده بلور قرار می گیرند، عبارتند از:

سینی بلور، دیس بلور، زیر سیگاری، فنجان، لیوان، جا ادویه ای، بشقاب، کاسه، نمک پاش، سوپ خوری، پیش دستی، پارچ آب، آجیل خوری، دیس، نعلبکی، ظرف حبوبات، ظرف ادویه، شکرپاش، خورش خوری، استکان، سوپ خوری و محصولات مورد استفاده در آَشپزخانه و محصولات پذیرایی.

پخش عمده ظروف بلور:

نحوه پخش عمده و مستقیم بلور

سیستم های گوناگونی برای پخش عمده ظروف بلور در بازار وجود دارد. سیستم مستقیم و سیستم غیر مستقیم فروش، گزینه هایی است که برای خریداران و فروشندگان در دسترس و قابل اجرا است. یکی از این سیستم یا روش ها، پخش مستقیم این محصولات در بازار است. پخش عمده و مستقیم ظروف بلور در بازار به شیوه های زیر صورت می گیرد:

یکی از شیوه های فروش مستقیم ظروف بلور در بازار، استفاده از شبکه های اجتماعی و فروش در وبسایت های اینترنتی است. در این روش با حذف واسطه ها، تولید کنندگان می توانند این ظروف را با قیمت مناسب تری به فروش برسانند. این موضوع بر بازار فروش تاثیر زیادی دارد و منجر به فروش بیشتر کالا خواهد شد. حذف هزینه های باربری و بسته بندی کلی برای ارائه در بازار و هزینه حمل و نقل و همچنین سودی که فروشندگان در فروشگاه بر محصولات اضافه می کنند، باعث کاهش  هزینه ها و قیمت گذاری مقرون به صرفه تر شده و در نتیجه برای تولیده کننده و خریدار شرایط بهتری را فراهم می کند و به نفع دو طرف معامله خواهد بود.

پخش عمده بلور توسط مراکز توزیع ظروف بلور

مراکز پخش عمده ظروف بلور در کشور، هر کدام با کارخانه های مختلفی در ارتباط هستند و با خرید مستیم از این کارخانه ها به توزیع و پخش عمده در بازار می پردازند. این مراکز از طریق دفاتر فروش، فروشگاه ها و به شیوه اینترنتی محصولات را به فروش می رسانند.

امروزه بازار ظروف بلور و کریستال در ایران بسیار پر رونق است و برندهای داخلی و خارجی متفاوت و متنوعی در مراکز فروش مرکزی و بازار و فروشگاه ها و به صورت آنلاین و از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی به فروش می رسند.

این مراکز محصولات را به شیوه های مطمئن و با کیفیت خوب بسته بندی می کنند و به مشتری تحویل می دهند.

زمانیکه خریدار به صورت عمده محصولات را از مراکز فروش خریداری کند، این مراکز برای تحویل کالا، ظروف را در بسته بندی های مخصوص، توسط شرکت های باربری طرف قراردادشان به محل فروشگاه یا خریداران در بازار تحویل می دهند.

این مراکز فروش که در دفاتر مرکزی، فروشگاه ها یا سایتهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی مشغول به فروش انواع ظروف بلور در کشور هستند، واسطه کارخانجات با فروشندگان هستند. هنگامیکه این ظروف را از فروشگاهها خریداری کنید، از مرحله تولید در کارخانه تا بسته بندی و باربری و رسیدن به نمایندگی های فروش و سپس ارسال به فروشگاه ها و بازار، همه و همه این هزینه بر قیمت نهایی محصول تاثیر می گذارد.

خرید محصول با توجه به هزینه های بسته بندی، باربری و سود مراکز فروش و فروشگاهها حساب می شود. اما با خرید بی واسطه و مستقیم از مراکز فروش و سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی می توانید این محصولات را با قیمت بسیار مقرون به صرفه تری خریداری کنید.

نتیجه گیری و کلام پایانی

زیبایی ظاهری ظروف بلور و دقت و ظرافت در ساخت، مقرون به صرفه بودن، تنوع محصول، ضمانت پس از فروش؛ از مهمترین عوامل در فروش بیشتر این ظروف در بازار است. برای خرید ظروف بلور انتخاب مراکز فروش و نمایندگی ها و فروشگاههای اینترنتی بسیار مهم است. در انتخاب مراکز فروش و وبسایت های اینترنتی پخش این ظروف دقت کنید.