همانگونه که می دانید لیوان ها از جمله ملزومات مهم در هر آشپزخانه جهت پذیرایی از میمانان و افراد خانواده می باشند. لیوان ها از جنس های متفاوتی ساخته می شوند؛ از سرامیک گرفته تا شیشه برای نوشیدنی های گرم و سرد از آنها استفاده می شود. نیم لیوان ها نیز همانند لیوان، از جنس شیشه ای و کریستال در بازار موجود است و تنها نقطه تفاوت آن با لیوان مربوط به ابعاد و اندازه و ارتفاع آن ها است؛ به این گونه که با توجه به اسم رویشان از قد و قواره ای کوتاه تر برخوردارند.

امروزه استفاده از این نیم لیوان های شیک در بسیاری از میهمانی ها رواج پیدا کرده است؛ به طوری که برای سرو انواع نوشیدنی ها آنها را بر روی میزها می توان یافت. در این مقاله ما قصد داریم در ابتدا با کاربرد درست استفاده از نیم لیوان های جذاب آشنا شویم و در انتها به معرفی تعدادی از برندهای معروف در زمینه تولید این کالا بپردازیم. اکثرا افراد سعی می کنند که وسایل پذیرایی از میهمانان خود را به شکلی ست انتخاب کنند، تا ظاهری زیبا و هارمونی مناسبی را به دکوراسیون پذیرایی خود ببخشند؛ به این صورت که بهتر است در انتخاب نیم لیوان، آن را هماهنگ با لیوان های پذیرایی انتخاب کرد. در کنار زیبایی خیره کننده، بهتر است به اندازه ی مناسب و استاندارد آنها نیز توجه کنید تا محصولی انتخاب کنید که علاوه برداشتن ظاهری زیبا، استفاده آسانی نیز داشته باشند.

در طراحی و دکوراسیون مدرن امروزی، استفاده از نیم لیوان ها جایگاه خود را به خوبی محکم کرده اند. از نیم لیوان ها برای نوشیدن انواع شربت ها می توان استفاده نمود و به صورت علمی تر گفته می شود آن ها می توانند مدت زمان طولانی تری یخ را درون خود حفظ کنند. بسیاری افراد حتی ترجیح می دهند که قهوه اسپرسو خود را نیز درون این نیم لیوان ها بنوشند. بهتر است، در هنگام خرید نیم لیوان به جنس آن توجه شود؛ چراکه اغلب جنس های مرغوب این کالا، در برابر سرما و گرما مقاوم تر بوده و بسیار دیرتر می شکنند.

همان طور که در ابتدا گفتیم استفاده از این نیم لیوانها تنها اختصاص به سرو نوشیدنی های سرد ندارد و هر نوع نوشیدنی چه سرد و چه گرم را در آن میتوانید نوش جان کنید. این کالا اشکال بسیار متنوعی دارد و درنتیجه دست شما برای انتخاب بسیار باز است؛ به طوری که شما میتوانید براساس سلیقه خود به انتخاب آن بپردازید؛ به عنوان مثال شکل های پایه دار سنتی و همچنین لیوان های بدون پایه را پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید دهانه این لیوان ها نباید بیش از اندازه بزرگ باشد؛ چراکه اگر خیلی بزرگ باشد، نوشیدنی طراوت خود را از دست می دهد.

این محصول زیبا و کاربردی، غالبا استوانه ای شکل و اغلب بزرگتر از فنجان یا استکان است و آن را می توان در هر آشپزخانه ای پیدا کرد. سرو نوشیدنی های خوش طعم در درون این نیم لیوان ها توسط جذابیت بصری خود نه تنها حس لذت، بلکه شیک بودن را به شما القا می کند.

برندهای معروف خارجی در تولید نیم لیوان

برندهای معروف خارجی در تولید نیم لیوان

برندهای معروف خارجی در تولید نیم لیوان

در اینجا ضروری دیدیم تا به اشاره و بررسی برندهای مشهور در تولید این کالا بپردازیم. اولین برندی که میخواهیم معرفی کنیم، برند لومینارک است؛ برندی فرانسوی و بسیار مشهور در تولید انواع محصولات شیشه ای و بلوری از جمله لیوان و نیم لیوان. اولین نکته قابل توجه در مورد این برند کیفیت بالای آن است. نیم لیوان های لومینارک در برابر آسیب های ناشی از گرما و سرما بسیار مقاوم بوده، علاوه بر آن در آزمایشگاههای کنترل کیفیت لومینارک، کالای تولیدی از جهت مقاومت در برابر هرگونه ضربه و برخوردی مورد آزمایش قرار میگیرد. دومین نقطه قوت برای برند لومینارک، پس از کیفیت بالا و مقاوم بودن آن، ظرافت طراحی و زیبایی خیره کننده آن است. پس میتوان با اطمینان عنوان کرد که برند لومینارک با داشتن سابقه طولانی و درخشان در تولید نیم لیوان، اطمینان در خرید را به مشتری می بخشد و پس از خرید نگرانی در مورد کیفیت آن نخواهید داشت و تا مدت مدیدی این کالا میتواند به شما در پذیرایی از میهمانانتان یاری رسان باشد.

برند دوم که قصد معرفی آن را داریم، برند پاشا باغچه است. اکثر شما با برند پاشا باغچه آشنا هستید و در اینجا بهتر است ذکر کنیم که پاشا باغچه به دلیل زیبایی و کیفیت بالای تولیدات خود مسیری جهانی را در پیش گرفته است. پاشا باغچه در ترکیه از برندهای معروف در زمینه تولید شیشه و بلور است و هم اکنون این برند محصولات زیادی از تولیدات خود را به کشورهای مختلف از جمله ایران، روسیه، بلغارستان، ارمنستان و غیره صادر می کند.  این برند با داشتن کیفیتی مناسب و درخور، در کنار زیبایی و طراحی خاصش، توانسته، نقطه عطفی در بین سایر برندها باشد و جایگاه خود را در بین مشتریانش از کشورهای گوناگون به دست آورد.

از دیگر برندهای مشهور در تولید نیم لیوان می توان به برند کریستال آنجلیکا که بسیار محبوب و پر طرفدار است اشاره نمود. مقاومت در برابر شکستگی و نیز تیره و کدر شدن، به دلیل کیفیت بالای تولید آن، سبب شده تا این برند نیز مورد توجه مشتریان قرار گیرد. از دیگر برندهای پر طرفدار برای تولید شیشه و بلور و ازجمله نیم لیوان، می توان به برند ساکورا، استارمکس، فلاور، آدریا گلس، نیم لیوان ایرنا مدل هامبورگ و غیره اشاره نمود.

قیمت و خرید نیم لیوان

تمامی برندهای ذکر شده، با داشتن ظاهری لوکس و زیبا به علاوه کیفیت بالای تولید خود، توانسته اند جایگاه خوبی را در سبد خرید مشتریان به دست آورند و وجه تمایزی نسبت به سایر برندهای متفرقه داشته باشند. هزینه بیشتر برای خرید به دلیل کیفیت بهتر، درنهایت به سود خود خریدار ختم شده و در نتیجه مدت مدیدی میتوانید بدون نگرانی از تغییر شفافیت نیم لیوان، با خیالی آسوده از آن استفاده کنید و در مهمانی ها بدرخشید. پس در هنگام خرید این نیم لیوان های زیبا و شیک سعی کنید ابتدا کیفیت و برند آن ها را در نظر بگیرید و سپس به دنبال قیمت مناسب برای آن باشید.