همه ما با خودمان فکر می کنیم که صندلی راک فقط برای پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها است تا در کنار شومینه یا در یک گوشه دنج مشغول استراحت باشند. اما این باور بسیار غلط است. صندلی راک از دوبال چوبی منحنی شکل که در قسمت انتهای صندلی وصل می شود ساخته شده است و برای تمام سنین مناسب است. امروزه برای کودکان نیز صندلی راک وجود دارد. صندلی راک کودک به آرامش کودک شما بسیار کمک می کند. زیرا به دلیل حرکت گهواره ای خود باعث آرامش کودک دلبنتان خواهد شد. در این مقاله در مورد انواع صندلی راک و مزایای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تاریخچه

در سال ۱۷۲۵ اولین صندلی راک را در کشور انگلستان رونمایی کردند. اما در سال ۱۸۶۰ نوعی صندلی که به دلیل ساختار و وزن سبکش مورد توجه قرار گرفت توسط مایکل تونت رونمایی شد. با گذشت زمان شکل و تنوع این صندلی ها بسیار بالا رفته به صورتی که شما می توانید با توجه به چیدمان منزلتان یکی از انواع صندلی راک را انتخاب کنید.

اما در بین تمام انواع صندلی راک، صندلی راک رئیس جمهور آمریکا جان اف کندی در تاریخ بسیار مشهور است. کندی در املاک خود تعداد زیادی صندلی راک داشت و به مهمانان خود صندلی راک هدیه می داد.

انواع صندلی راک

صندلی راک دارای انواع مختلفی است. در این قسمت به معرفی انواع صندلی راک می پردازیم.

 1. صندلی راک کلاسیک

صندلی راک کلاسیک

صندلی راک کلاسیک

یکی از قدیمی ترین انواع صندلی راک، صندلی راک کلاسیک است. در گذشته نماد افراد ثروتمند این نوع صندلی بوده است. حتما همه ما با صندلی چوبی کلاسیک راک آشنا هستیم. صندلی راک کلاسیک معمول ترین نوع صندلی راک است که توسط یکی از انواع چوب ساخته می شود.

 1. صندلی مدرن راک

صندلی مدرن راک

صندلی مدرن راک

سبک های سنتی کم کم دارند جای خود را به سبک ها مدرن می دهند. یکی از پرطرفدارترین نوع صندلی راک همین نوع است. به دلیل اینکه این نوع صندلی راک جای زیادی را اشغال نمی کنند محبوبیت آنها دو چندان شده است.

 1. صندلی راحتی مبلی راک

صندلی راحتی مبلی راک

صندلی راحتی مبلی راک

در این نوع صندلی راک در قسمت پشتی و کف آن از پارچه به همراه فوم و اسفنج استفاده می شود.     یکی از دلایل استفاده از صندلی راک به دست آوردن آرامش است به همین دلیل داشتن کف و پشتی نرم یکی از مزایای آن است و به هدف آن که ایجاد آرامش کمک بزرگی می کند.

یکی دیگر از مزایای این نوع صندلی راک این است که شما می توانید به راحتی از صندلی راحتی مبلی راک در کنار مبلمان خود استفاده کنید.

 1. صندلی راک لهستانی

صندلی راک لهستانی

صندلی راک لهستانی

صندلی راک لهستانی دارای ظاهر بسیار زیبا و لاکچری است. در ساخت این صندلی ها از تکنیک خم چوب استفاده می کنند. استفاده از این تکنولوژی به عمر بیشتر چوب کمک می کند. همچنین حرکت این صندلی بسیار ملایم و آرام است.

 1. صندلی راک کودک

صندلی راک کودک

صندلی راک کودک

شما می توانید از این صندلی علاوه بر خانه در مهد کودک نیز استفاده کنید. این صندلی می تواند یک وسیله بازی و سرگرمی آرامش بخش برای کودکتان باشد. همچنین بسیاری از آتلیه ها از این صندلی برای زیبای بیشتر عکس های کودکان استفاده می کنند.

زمانی که می خواهید صندلی راک کودک را خریداری کنید باید به اندازه آن دقت کافی داشته باشید. زیرا کودک شما می خواهد ساعت های طولانی را بر روی این صندلی بنشیند و بازی کند.

 1. صندلی راک باغی

صندلی راک باغی

صندلی راک باغی

در ساخت این نوع صندلی از مواد ضد آب استفاده می کنند و برای دکوراسیون و زیبای بالکن خود می توانید از این نوع صندلی استفاده کنید. در هنگام انتخاب صندلی راک باغی باید دقت کنید که نشیمن این صندلی ها نرم باشد. اگر یک باغ یا حیاط بزرگی دارید صندلی راک باغی بهترین انتخاب برای استراحت طولانی مدت در فضای آزاد است.

مزایای استفاده از صندلی راک

یکی از ابزاری که برای سلامتی جسم و جان ما طراحی شده است، صندلی راک است. در ابتدا صندلی راک بیشتر توسط مادران برای شیردهی و خواباندن کودکان استفاده می شد. اما امروزه به ابزاری برای ایجاد آرامش تبدیل شده است. همچنین بسیاری از والدین برای آرام کردن و آرامش کودکان خود صندلی راک کودک را استفاده می کنند. از مزایای این نوع صندلی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حرکت اتوماتیک وار صندلی راک برای یافتن مرکز ثقل صندلی و فرد
 • ایجاد آرامش و حس خوب برای فردی که از آن استفاده می کند.
 • تاب سواری به عنوان یک ورزش سبک در طب ایرانی به حساب می آید.
 • حرکت گهواری و تاب سواری باعث کاهش نفخ معده، روده و نفخ سایر اعضا می شود.
 • برای افرادی که دوران نقاهت خود را می گذارنند تاب سواری بهترین گزینه است.
 • باعث کاش مصرف داروهای شیمایی می شود.
 • استفاده از صندلی راک باعث کاهش درد در ناحیه کمر می شود.
 • با افزایش گردش خون در بدن اکشیژن بیشتری به مفاصل می رسد. در نتیجه درد ناشی از آتروز گردن و کمر را بهبود می بخشد.
 • استفاده از صندلی راک به بهبود خواب کمک می کند.

نکات مهمی که در هنگام خرید صندلی راک باید مد نظر داشته باشید

در هنگام خرید صندلی باید موارد مختلفی را مد نظر داشته باشید. در این قسمت به بررسی نکاتی می پردازیم که شما باید در هنگام خرید صندلی راک کودک و بزرگسال مد نظرداشته باشید.

 • قبل از خرید صندلی راک مشخص کنید که صندلی را برای چه محیطی می خواهید خریداری کنید. برای محیط بیرونی صندلی راک وزن بیشتری دارد. اما صندلی راک که برای محیط خانه می خواهید باید به رنگ و زیبایی آن بیشتر دقت کنید.
 • قبل خرید صندلی به جنس و دکوراسیون خانه خود دقت کافی داشته باشید. اگر می خواهید صندلی راک کلاسیک خریداری کنید. به نوع چوب آن دقت کنید. به عنوان مثال چوب گردو و راش بهترین انتخاب است.
 • اگر صندلی راک کودک خریداری می کنید ابتدا ایمنی آن را با دقت بررسی کنید.

قیمت و خرید صندلی راک کودک

یکی از راحت ترین و بهترین نوع صندلی، صندلی راک است. بسیاری از افراد برای آرامش بیشتر در خانه از صندلی راک استفاده می کنند. همانطور که قبلاً اشاره شد بسیاری از والدین با خرید صندلی راک کودک برای فرزندان خود آرامش و تفریحی مفرح ایجاد می کنند. کودکان شما می توانند ساعت ها به راحتی بر روی صندلی راک کودک خود نشسته و به بازی مشغول باشند.