بسیاری از خانم ها با قابلمه های روحی آشپزی کرده اند وآشنایی کاملی با این نوع جنس از قابلمه ها دارند. استفاده از قابلمه های روحی به گذشته های زیادی باز می گردد. قابلمه های روحی در عین سبک بودن در برابر پخت و پز و گرما بسیار مقاوم هستند. بر خلاف ظروف تفلون که به سرعت لایه های درون خود را از دست می دهند، این ظروف پر کاربرد، برای سال های متوالی می توانند یاری گر خانم خانه در آشپزخانه باشند و ماندگاری خود را حفظ کنند. ظروف و قابلمه های روحی اصل دارای فلز روی بوده که برای سلامتی افراد مناسب است؛ چراکه به هنگام پخت غذا مقداری یون روی در آن آزاد شده و وارد غذا خواهد شد. البته دقت کنید که جنس قابلمه شما روحی واقعی باشد. در بسیاری از انواع این ظروف، مقادیر فراوانی آلومینیوم به کار می رود که متقابلا برای بدن شما زیان آور خواهد بود.

جنس قابلمه روحی

در تولید قابلمه های روحی مقادیری از جنس فلز آلومینیوم به کار گرفته می شود؛ که بایستی حتما این آلومینیوم در پوشش قابلمه به خوبی نگه داری شود. در صورت وجود پوشش نامطلوب، مقادیر زیادی از این فلز خطرناک وارد غذای شما شده و به سلامتی شما زیان وارد می کند.

خرید قابلمه روحی

پس بهتر است به هنگام خرید این قابلمه ها به اصل بودن جنس فلز روی مورد استفاده در آن ها توجه کنیم. بهترین حالت، خرید قابلمه ها و ظروف روحی مد نظر، از عمده فروشی قابلمه روحی معتبر در بازار می باشد. در این صورت هم خیال شما از معتبر بودن جنس فلز استفاده شده راحت خواهد شد و هم قیمت خرید این قابلمه ها از مراکز عمده فروشی بسیار ارزان تر برای شما عزیزان تمام خواهد شد. امروزه سرویس های قابلمه روحی برای خرید جهزیه نوعروسان متداول شده است و افراد به راحتی می توانند آن ها را از عمده فروشی قابلمه روحی به صورت سرویس کامل خریداری نمایند.