دمپایی یک نوع کفش سبک محسوب می شود، که در واقع به عنوان وسیله ای کاربردی برای محافظت از پاهای شما به هنگام راه رفتن است. استفاده از دمپایی برای مسافت های کوتاه و یا کاربردهای خاصی صورت می گیرد. به عنوان مثال، از دمپایی برای رفت و آمد در حیاط منازل، سرویس های بهداشتی، تراس و پیاده روی در کنار ساحل و دریا و استخر و حتی از اشکال و جنس های خاص آن به عنوان دمپایی رو فرشی می توان استفاده کرد. دمپایی ها، جنس های متنوعی دارند؛ که می تواند از پلاستیک مرغوب و نرم باشد. البته جنس های نامرغوب و سفت آن ها نیز در بازار پیدا می شود. از شکل پارچه ای آن به عنوان دمپایی رو فرشی به کار گرفته می شود.

شکل های متنوع دمپایی

شکل های متنوع دمپایی

شکل های متنوع دمپایی

شکل های متنوع دمپایی ها به صورت جلو بسته و جلو باز، شکل صندل مانند، دمپایی های بالشتی با زیره پلاستیکی و پارچه های نرم نمونه هایی از دمپایی ها است. بیشتر متخصصین پوست معتقدند پوشیدن دمپایی برای فضاهایی مرطوب مانند استخر، پوست کف پای شما را از بسیاری بیماری ها از جمله بیماری های قارچی و میکروبی مصون می دارد.

 از شکل پلاستیکی دمپایی برای سرویس بهداشتی و حیاط و تراس استفاده می شود. سعی کنید به هنگام خرید دمپایی برای سرویس بهداشتی به کف آن توجه کنید. سطح صاف دمپایی سرویس بهداشتی می تواند موجب لیز خوردن و خدای نکرده افتادن شما شود. دمپایی های کنار ساحل و استخر از جنس پلاستیک با ظاهری مشبک و کف مانند می باشد تا حرکت بر روی کنار ساحل یا استخر را راحت سازند. دمپایی های که برای روی فرش و سرامیک یعنی کف منازل ساخته می شوند، به اسم دمپایی روفرشی بوده و اغلب از جنس پارچه و چرم و بسیار نرم و لطیف هستند.

خرید دمپایی

بهتر است به هنگام خرید دمپایی به نرم بودن و کیفیت بالای مواد استفاده شده در آن توجه کنید. همانطور که شنیده اید پای انسان قلب دوم او محسوب می گردد؛ پس سلامت پاهای شما از اهمیت فراوانی برخوردار است. توجه کنید که پلاستیک نامرغوب موجود در دمپایی به راحتی به پوست پای شما صدمه میزند و موجب قرمز شدن و حتی حساسیت پوست پای شما می شود.

در انتخاب دمپایی برای کودکان باید به کیفیت و مواد اولیه پلاستیک استفاده شده، اهمیت بیشتری داد؛ چراکه پوست پای کودکان از لطافت بسیاری برخوردار است و در صورت نامرغوب بودن به راحتی به پای طفل صدمه خواهد رسید. رنگ بندی دمپایی کودکان نیز بر اساس جنسیت کودک می تواند متفاوت باشد.

فروشن دمپایی

بیشتر فروشندگان دمپایی سعی می کنند بهترین کیفیت را از بخش هایی همچون پخش عمده دمپایی خریداری کنند. پخش عمده دمپایی برای خرده فروشان از جهت مقرون به صرفه بودن قیمتشان بسیار مناسب تر است. چراکه در عمده فروشی هزینه هر دمپایی برابر با قیمت تمام شده تولید کارخانه خواهد بود. پس به صرفه تر است ما به شکلی عمده به خریداری جهت فروش خود بپردازیم. بهتر است قبل از هر گونه خریداری از کیفیت در کنار کمیت کالای مد نظر اطمینان حاصل کنید؛ چراکه چنانچه مشتریان شما از خرید خود راضی باشند، مطمئنا دوباره برای خرید مجدد به شما مراجعه خواهند کرد.