از دیرباز تا به حال افراد پس از خرید نان آن را در بین پلاستیک و یا روزنامه میپیچیدند در این مقاله قصد داریم معایب و خطرات این دو روش را بررسی کرده و راه حل درست را بیان کنیم.

مهم ترین نکته در خرید نان تهیه آن به میزان مصرف است در غیر این صورت بهترین راه برای نگهداری نان به شکل زیر می باشد:

مقدار مصرف روزانه خود را بین سفره و یا پارچه تمیز قرار داده و در هوای آزاد منزل نگهداری کنید ، از قرار دادن نان در یخچال خودداری کنید چرا که فرآیند کپک زدن را تسریع می کند .

برای استفاده بلند مدت نان را در بین سفره و با پارچه در طبقات میانی فریزر قرار دهید.

پیچیدن نان در کیسه پلاستیکی

پیچیدن نان در کیسه پلاستیکی

پیچیدن نان در کیسه پلاستیکی

گاه کیسه های پلاستیکی از مواد بازیافتی تهیه شده اند و هنگامی که نان به طور تازه خریده می شود قرار دادن آن در این کیسه ها تمامی آلودگی و مواد و سموم را جذب می کند و پس از استفاده تمامی این مواد وارد بدن انسان شده و در طولانی مدت آسیب های جبران نشدنی را ایجاد می کند.

زمانی که نان داغ را داخل کیسه پلاستیکی قرار می دهید به دلیل گرما رطوبت در داخل کیسه پلاستیکی ایجاد می شود و فرآیند کپک زدن زودتر اتفاق می افتد. همچنین نان عطر، طعم ، مزه و تازگی خود را در یخچال و کیسه پلاستیکی با سرعت بالاتری از دست می دهد .

پیچیدن نان در روزنامه

پیچیدن نان در روزنامه

پیچیدن نان در روزنامه

روزنامه ها از کاغذ های بازیافتی تولید می شوند در نتیجه مقادیر زیادی آلودگی و باکتری درون خود دارند همچنین جوهر چاپ روزنامه دارای سرب می باشد به دلیل دما و حرارت بالای نان پس از پخت تمام سموم و سرب از جوهر روزنامه جذب نان می شود و از راه میل کردن وارد خون می شود این میزان سرب در طولانی مدت می تواند موجب بیماری های خونی و آلزایمر شود.

نان غذای روزمره و قسمت عمده سفره خانواده را تشکیل می دهد در نتیجه حفظ سلامت آن بسیار مهم است ، برای حفظ این امر رعایت چند نکته ضروری می باشد:

  • نان را بر روی صندلی ماشین قرار ندهید
  • از کلید و یا خودکار برای تکان دادن نان ها استفاده نکنید
  • نان را بر روی سینی توری نانوایی قرار ندهید چرا که ممکن است آلودگی از روی سطوح به نان منتقل شود