همانگونه که می دانید پلاستیک ها از عناصرگوناگونی همانند کربن، هیدروژن، اکسیژن و سولفور ساخته شده اند و برای ساخت بسیاری از محصولاتی که ما روزانه با آن ها سر و کار داریم، به کار می روند. امروز می خواهیم مختصری در رابطه با قوطی های پلاستیکی درب دار برای شما عزیزان صحبت کنیم. درب این قوطی های پلاستیکی معمولا یا به صورت پلمپ( زیپی) و یا به صورت پیچی در بازار موجود است. از طرفی شما می دانید کارخانجات تولید قوطی های پلاستیکی آنها را در ابعاد و اندازه های متفاوت تولید می کنند. در واقع دانش فنی روز دنیا در کنار به کارگیری ماشین آلات پیشرفته و مدرن در جهت قالب های متنوع و متفاوت برای ساخت انواع قوطی، بطری و ظروف پلاستیکی درب دار سبب شده تا کارخانجات این دسته از محصولات، خدمات متنوعی را در این زمینه به صورت تولیدات ظروف پلاستیکی به مردم ارائه دهند.

در عصر کنونی پلاستیک پرکاربرد ترین ماده در تولیدات کالاهای متفاوت از جمله ظروف است. پلاستیک ها از مقاومت زیادی در برابر تخریب برخوردارند و حتی بارها می توان عملیات فرآوری و پردازش را بر روی آنها انجام داد و از آنها به صورت مواد خام و پایه در جهت تولید وسایل جدید و نو استفاده نمود. در کشورهای پیشرفته دنیا سعی بر آن داشته اند تا مواد پلاستیکی با کیفیت بالاتر و در عین حال با سلامت بیشتر تولید و در اختیار تولیدکنندگان وسایل پلاستیکی قرار دهند.

کاربرد و مصارف قوطی پلاستیکی درب دار

این شکل از قوطی های پلاستیکی درب دار را می توان در صنایع مواد خوراکی و هم در صنایع صنعت و شیمیایی برای بسته بندی مواد گوناگون استفاده نمود. به طور مثال برای بسته بندی انواع رب، ترشی، شیره و غیره و یا برای بسته بندی خلال دندان، پودر، دارو و مکمل ها، چسب ، رنگ و سایر مواد شیمیایی از این قوطی ها استفاده می شود. امروزه قوطی های پلاستیکی زیپ دار به شکل پلمپ شده مورد استقبال بیشتری قرار گرفته چراکه از هرگونه نشت مواد به بیرون جلوگیری می نمایند.

از دلایل مهم برای ساخت انواع قوطی های پلاستیکی درب دار با حجم و گنجایش متفاوت این است که؛ پلاستیک ها با وجود سبک وزن بودنشان از مقاومت بسیار بالایی برخورداند. همین عامل سبب می شود که محصولات بیشتری را در بسته بندی های کوچکتر و سبکتر با استفاده از این قوطی های پلاستیکی درب دار جابه جا نماییم و دیگر نگران خراب شدن و یا بیرون ریختن مواد درون این قوطی ها نباشیم. در ضمن از دیگر خاصیت مهم برای انواع پلاستیک ها می توان به مقاومت آن ها در برابر باکتری ها اشاره نمود از این رو از آن ها  برای بسته بندی بسیاری از مواد غذایی و مواد دارویی استفاده می شود.

جنس بدنه قوطی پلاستیکی درب دار از چیست ؟

جنس بدنه قوطی پلاستیکی درب دار از چیست ؟

جنس بدنه قوطی پلاستیکی درب دار از چیست ؟

بسته به محل نوع مواد برای بسته بندی جنس پلاستیک این قوطی ها متفاوت می گردد؛ به عنوان مثال برای بسته بندی مواد غذایی نظیر انواع نودلیت از قوطی های پلاستیکی درب دار با جنس پلی پروپلین استفاده می گردد. پلی پروپلین نسبت به سایر پلاستیک ها سفت تر ولی از دوام کمتری برخوردار است اما به جهت اینکه ازنقطه ی ذوب بالایی برخوردارند برای ساخت ظروف قابل استفاده در مایکروویو و قابل شست و شو در ماشین ظرف شویی مورد استفاده قرار میگیرد.

بسیاری از صنعت گران معتقدند که صنعت پلاستیک از رشد و پیشرفت بسیار بالایی برخوردار بوده و تنها با گذشت زمانی اندک توانسته پیشرفت های چشمگیری از نظر تولید ظروف پلاستیکی و بسته بندی داشته باشد. مثالی از این پیشرفت استفاده از مواد بر پایه طبیعی و گیاهی در صنعت پلاستیک و جایگزینی آن با انواع شیمیایی است. از پلاستیک های طبیعی می توان به موادی چون رزین ها و بیومین ها و از انواع نیمه مصنوعی آن به ماده گزئین که ریشه اصلی آن از شیر است اشاره نمود.

انواع قوطی پلاستیکی درب دار

انواع قوطی های درب دار پلاستیکی به صورت شفاف و یا مات تولید می گردند. مبتکران تولید و فروش انواع ظروف به صورت قوطی های بسته بندی درب دار سعی بر آن داشته اند که ویژگی مهم سبک بودن وزن آنها در کنار مقاومتشان در برابر انواع آسیب ها حفظ شود. به همین دلیل پس از تولید این ظروف، آنها به طور دقیق توسط کارشناسان و متخصصات با تجربه در آزمایشگاه های تخصصی کنترل کیفیت مورد بررسی قرار می گیرد تا پس از دریافت کد سلامت و کیفیت وارد بازار فروش شوند.

پس با توجه به صحبت های بالا متوجه می شویم، بسته بندی مواد مختلف جزء لازم و ضروری آن محصول است. این شکل از انواع بسته بندی ها که به عنوان مثال به صورت قوطی های درب دار پلاستیکی است به راحتی می تواند علاوه بر شناسان هویت آن محصول برای مشتری، در سالم ماندن کیفیت و مرغوبیت آن هم موثر باشد. محصول ما ممکن است به صورت مواد غذایی و یا حتی شیمیایی و یا دارویی باشد، که باز هم فرقی نمی کند باید از بسته بندی با کیفیت و طراحی زیبا جهت جذب مشتری برخوردار باشد. عده ای افراد تنها به خاطر قوطی پلاستیکی درب دار در یک محصول به خرید آن می پردازند تا بتوانند پس از اتمام محصول از آن قوطی ها برای کاربردهای گوناگون خود استفاده نمایند. پس بسته بندی محصول با قوطی درب دار پلاستیکی از جذابیت و طرفداران بسیار زیادی برخوردار است.