پلاسکو اصطلاحا به فروشگاه های فروش لوازم منزل، اسباب پلاستیکی، بلوریجات، فوم و ابر و غیره می گویند. بیشترین آیتمی که در این فروشگاه ها یافت می شود لوازم و ابزار پلاستیکی مثل آبکش، تشت، لیوان، بشقاب و غیره می باشد.

برای داشتن بک مغازه پلاسکو ارزان باید به چند نکته توجه کنید.

مغازه پلاسکو

مغازه پلاسکو

  • محل

ابتدا توجه داشته باشید به چه مساحت فضایی جهت احداث مغازه احتیاج دارید در صورت خرید محل سعی کنید فضایی با قیمت مناسب پیدا کنید تا هنگام خرید اجناس دچار مشکل نشوید.

در صورت اجاره سعی کنید پول پیش بیشتری پرداخت کرده و مقدار اجاره را کاهش دهید چرا که در صورت بالا بودن اجاره مجبور به افزایش قیمت ها می شوید و سپس به مرور و در گذر زمان مشتری های خود را از دست می دهید.

  • تهیه اجناس

سعی کنید هر کدام از وسایل بلوریجات، پلاستیک ها ، ابزار، فوم و ابر و غیره را از کارخانه ای با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. هنگام بستن قرار داد به روز های تحویل کالا ، تعداد، فی و انواع کالا توجه کنید تا در زمان تحویل اجناس دچار مشکل نشوید.

  • چیدمان

در این قسمت از روش چیدمان ردیفی استفاده کنید به این معنی که هر یک از اقلامی که به یک گروه مربوط می شوند در یک ردیف یا قفسه قرار دهید در این حالت فروشگاه پلاسکو چیدمان شکیل و زیبایی خواهد داشت همچنین پیدا کردن و دسترسی مشتریان به اقلام نیز راحت تر خواهد بود.

  • سرمایه لازم

در ابتدای شروع کار سرمایه لازم برای خود را محاسبه کنید در محاسبه مقداری را برای هزینه های پیش بینی نشده کنار بگذارید، تصمیم بگیرید قصد خرید کالاهای لوکس را دارید و یا تمایل به خرید اقلام ارزان دارید به این نکته توجه کنید که فروش اقلام ارزان راحت تر بوده و مستریان بیشتری متمایل به خرید آن ها هستند.

  • فروش

در آغاز با قرار دادن تخفیف های ویژه و شرایط فروش خاص به صورت عمده و یا پکیج مشتریان بیشتری خواهید داشت این گونه مشتریان ثابت خود را پیدا می کنید و همچنین فروش بالاتری نسبت به دیگر فروشندگان این صنف خواهید داشت.

برخی از اقلام موجود در پلاسکو فروشی های ارزان

سبد لباس، سبد پیک نیک، جعبه، سطل معمولی، سطل پدالی، برس توالت، چهارپایه، جارو، لگن، خاک انداز، تشت، سبد نان، سبد سبزی، سطل برنج، سطل حبوبات، چوب لباسی، جارو نپتون، پارچ، تخته گوشت، آویز لباس، جا قاشق و چنگال، آبچکان، آبمیوه گیر دستی، ظروف نگهدارنده پلاستیکی، ظروف آلومینیومی و …..