ضمن گسترش اهمیت پاکیزگی و ضدعفونی نمودن دست‌ها و سطوح امروزه استفاده از بطری‌های اسپری دار بیشتر از پیش شایع شده است. شاید شما هم ترجیح می‌دهید مایع ضدعفونی‌کننده خود را به‌صورت عمده‌ای خریداری نمایید و در این صورت خرید بطری اسپری دار، آن هم به تعداد اعضای خانواده نیازی پیش‌پاافتاده اما کاربردی خواهد بود.

جدا از بحث استفاده‌های بهداشتی، هر جا که مایعی نیاز به نگهداری و افشانش داشته باشد وجود یک بطری حاوی اسپری نیاز خواهد بود تا بتوان به‌سهولت و به مقدار کافی از آن مایع استفاده نمود؛ بنابراین می‌توان کاربردهای فراوانی را برای یک بطری حاوی اسپری متصور بود، به‌عنوان‌مثال از کاربردهای ساده‌ای همانند آب دادن به گلدان‌های کوچک و حساس گرفته تا اسپری مقدار کافی روغن در حین آشپزی و حتی استفاده‌های دارویی، شما نیازمند به یک بطری با ابعاد متنوع و اسپری دار خواهید بود.

امروزه مصرف استفاده از انواع بطری‌های اسپری دار به دلیل کاربردی بودن و سهولت استفاده و همچنین جابه‌جایی آسان آن‌ها گسترش‌یافته است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید مقداری از محلول ضدعفونی‌کننده و یا نرم‌کننده پوست دست خود را به همراه داشته یا بخواهید مقداری از آن را به فرد دیگری بدهید؛ در این صورت مطمعنا به این بطری‌های اسپری دار نیاز خواهید داشت.

شاید بطری اسپری دار به‌ظاهر محصولی بسیار ساده به نظر آید که خرید آن احتیاجی به کسب اطلاعات خاصی نبوده و تنها کافی است کارایی مدنظر شما را داشته باشد، اما دراین‌بین نکاتی وجود دارند که دانستن آن‌ها خالی‌ازلطف نبوده و شما را در خرید محصولی با کیفیت و توانمند یاری خواهد کرد.

در چه مواردی می‌توانم از بطری اسپری دار استفاده کنم؟

در چه مواردی می‌توانم از بطری اسپری دار استفاده کنم؟

در چه مواردی می‌توانم از بطری اسپری دار استفاده کنم؟

مطمعنا هنگامی‌که نام بطری اسپری دار به میان می‌آید اولین موردی که به ذهن می‌رسد استفاده از آن به‌منظور کاربردهای ضدعفونی نمودن و پاک‌کردن سطوح با استفاده از انواع محلول‌های ضدعفونی‌کننده، شوینده و سفیدکننده می‌باشد که معمولا در بطری‌های بزرگ و به‌صورت چند لیتر یکجا به فروش می‌رسند.

اما کاربردها تنها به همین مورد خلاصه نمی‌شوند بلکه موارد کاربردی بسیار وسیع هستند، به عنوان مثال اگر شما یک عطرفروش باشید مطمعنا نیاز به بطری‌های کوچک اسپری دار برای فروش عطرهای خود خواهید بود و یا اگر تمایل دارید در حین آشپزی مقدار بسیار اندکی از روغن را به سطح ظرف پخش کنید خرید بطری اسپری دار کارگشا خواهد بود. همچنین می‌توانید از این بطری‌ها به‌منظور اسپری نمودن روغن‌ها و محلول‌های درمانی بر روی پوست و موی سرخود استفاده نمایید تا مواد را به‌صورت یکنواخت‌تری بر روی پوست و مو پخش نمایید.

حتی هنگامی‌که می‌خواهید مقدار کمی از یک محلول را با خود به همراه داشته و یا مقداری اندک از آن را به شخص دیگری بدهید مطمعنا یک بطری اسپری دار کوچک نیاز خواهید داشت تا حمل آن نیز آسان باشد. اما به طور کلی هر جا که نیازمند اسپری نمودن مایعی وجود داشته باشد این بطری‌ها کارآمد خواهند بود و موارد مصرفی تنها به این چند مورد که ذکر شد خلاصه نخواهند شد.

جنس و ابعاد مختلف بطری‌های اسپری دار

جنس و ابعاد مختلف بطری‌های اسپری دار

جنس و ابعاد مختلف بطری‌های اسپری دار

جنس و ابعاد و حتی اشکال این بطری‌ها متناسب با نوع و نحوه کاربرد می‌تواند متفاوت باشد؛ به عنوان مثال جنس بدنه می‌تواند از نوع پلاستیک‌های پت (PET) یا فشرده و دارای حالتی شفاف و یا مات باشد و یا به‌منظور استفاده‌های خاص‌تر دارای جنس شیشه‌ای، سرامیکی و یا حتی فلزی باشد. اما اگر به دنبال خرید بطری اسپری دار معمولی و برای کاربردهای عمومی هستید جنس پلاستیکی می‌تواند گزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای باشد.

همانند جنس بدنه بطری جنس افشانه و یا اسپری بطری نیز متناسب با جنس و قیمت بدنه متفاوت خواهد بود. همواره توجه داشته باشید که اگر مایع مدنظر شما خواص خورندگی دارد جنسی متناسب با آن را خریداری نمایید به عنوان مثال بطری‌های پت پلاستیکی با جنس پلی‌اتیلن برای محلول‌های حاوی اسید مناسب هستند.

اما مورد بعدی طراحی و میزان حجم بطری است که یکی از فاکتورهای مهم در حین خریداری محصول می‌باشد، اما خوشبختانه در مورد میزان حجم محدودیتی وجود نداشته و انواع بطری با حجم‌های مختلف قابل خریداری هستند. یکی از موارد مهم دیگر به‌منظور خرید بطری اسپری دار وجود درب محافظ بر سر افشانک می‌باشد تا به این طریق از آلوده شدن و یا آسیب‌دیدگی آن جلوگیری نماید. در آخر این بخش لازم به ذکر است که شما می‌توانید متناسب با سلیقه و بازه سنی افراد مصرف‌کننده این بطری‌های اسپری دار را در انواع طرح و رنگ‌های جذاب و فانتزی نیز تهیه کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد تا به جنبه‌های گوناگون به‌منظور خرید بطری اسپری دار همانند جنس، ابعاد، موارد کاربرد و همچنین نکاتی پیرامون خرید آن ارائه شود تا شما را در انجام خریدی هر چه‌بهتر یاری دهد. اما به طور کلی می‌توان اشاره نمود اهمیت یک بطری اسپری دار در آسان‌تر و دلپذیرتر کردن کارهای روزمره شما است و به همین منظور است که اهمیت می‌یابد.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که بهتر است پیش از انجام هر خرید جوانب مختلف آن نوع از بطری اسپری داری را که مدنظر دارید، از نظر جنس، حجم، طراحی و… را مشخص نموده و سپس به دنبال خرید محصول باشید. در آخر پیشنهاد می‌شود تا به‌منظور انجام خریدی مطمئن و محصولی با کیفیت، کالای خود را از شرکت‌های معتبر در این زمینه تهیه کنید.