شاید یکی از عوامل تاثیرگذار در رونق بازار کسب و کار و فروش بیشتر یک محصول، نحوه ی بسته بندی و یا ظروف مورد استفاده در آن ها باشد. در این بین رقابت بین شرکت های تولید کننده ظروف بسته بندی به خصوص برای کالایی نظیر زعفران که به عنوان یک کالای صادراتی هم محسوب می شود، بسیار زیاد بوده است. زعفران یا طلای قرمز یک ماده ی طبیعی است که از خشک نمودن کلاله گل زعفران بدست می آید. این ترکیب از نظر مواد تشکیل دهنده دارای املاح معدنی و چربی است. از زعفران برای رنگ دهی و دادن عطر و طعم بی نظیر به انواع غذاها، نوشیدنی ها و مواد خوراکی، به صورت فراوانی استفاده می شود.

در صورتی که شما یک تولید کننده زعفران در سطح کشور باشید، احتمالا یکی از مواردی که به دقت به دنبال آن هستید، نوع ظروف جهت بسته بندی محصول است. توجه داشته باشید خرید از تولیدکننده اصلی ظروف زعفران می تواند در کم شدن هزینه و قیمت تمام شده ظروف مورد استفاده برای بسته بندی موثر باشد. خرید از خود تولید کننده به راحتی دسترسی شما را به محصولی با کیفیت و قیمت مناسب فراهم می سازد که این امر در رسیدن به سود بیشتر حاصل از فروش کالای زعفران شما بی تاثیر نخواهد بود.

کارخانه های تولید ظروف بسته بندی زعفران با توجه به استانداردهای جهانی در تولید این محصولات سعی بر آن دارند تا زیبایی را در کنار کیفیت مناسب برای تولید این ظروف در نظر بگیرند. فروش عمده ظروف بسته بندی زعفران با توجه به نیاز و خواست متقاضیان در تعداد گوناگون توسط تولید کننده ساخته و به فروش می رود. نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد که ظرف زعفران و یا حتی انواع خشکبار می تواند اثر فراوانی بر ایجاد اعتماد به برند و مارک ما در مشتری ایجاد کند که این امر خود موجب افزایش فروش خواهد شد. بارها دیده شده که بسته بندی زعفران در ظروف بی کیفیت و یا نازیبا، هرگز نتوانسته نگاه مشتری را به خود جلب کند و به او اطمینان دهد که محصول خوبی را خریداری می کند. این امر به حدی دارای اهمیت است، که استفاده از ظروف بسته بندی نازیبا و بی کیفیت، حتی در صادرات این محصول و پیدا کردن مشتریانی از خارج از کشور  نیز تاثیر سوئی گذاشته است.

از انواع ظروف بسته بندی زعفران می توان به ظروف پلاستیکی، فلزی و شیشه ای اشاره نمود. معمولا تولید کنندگان به دنبال تولید ظروفی هستند که عطر و طعم زعفران درون آن ها همچنان حفظ شود و از کیفیت آنها پس از گذشت مدت زمانی کاسته نشود. در حال حاضر پرفروش ترین و مورد استقبال ترین این نوع از ظرف ها، انواع کریستالی و حاتم کاری آنها می باشد که توانسته بازار صادرات را نیز به خود اختصاص دهد. همچنین جنس این ظروف بسیار محکم و مقاوم بوده و به راحتی می تواند در برابر ضربه های احتمالی که به هنگام جابه جایی صورت می گیرد، سالم باقی بماند.

کیفیت ظروف بسته بندی زعفران

کیفیت ظروف بسته بندی زعفران

کیفیت ظروف بسته بندی زعفران

همانطور که گفتیم کیفیت مواد استفاده شده در تولید ظروف بسته بندی بسیار مهم است. به طور مثال چنانچه زعفران در ظروفی باشد که جهت نگه داری در دمای بالا زیاد مناسب نباشد، به راحتی پس از مدت زمان کوتاهی از نگه داری زعفران در آن، از کیفیت محصول کاسته شده که این کاهش کیفیت، به صورت از دست رفتن رنگ و عطر آن نمایان خواهد شد. همچنین اگر ظروفی که برای بسته بندی زعفران در نظر گرفته اید، برای جابه جایی در مسافت های طولانی مناسب نباشد، در این حالت تا رسیدن محصول به مقصد نهایی، زعفران شما دچار آفت شده و خود این عامل نیز مساوی با از دست رفتن عطر و رنگ محصول است. با گفتن این مطلب به راحتی روشن می شود که ظروف نگه داری زعفران بسیار مهم و در اولویت کار تولیدکنندگان این طلای قرمز خواهد بود. در این بین تولید ظرف زعفران به صورت اصولی و مطابق با استانداردها اهمیت فراوانی پیدا می کند.

ساخت و تولید ظروف بسته بندی زعفران

ساخت و تولید ظروف بسته بندی زعفران

ساخت و تولید ظروف بسته بندی زعفران

در ساخت و تولید ظروف بسته بندی زعفران، تولید کننده این ظروف سعی برآن دارد تا بر ویژگی های زیباشناختی آن ها در کنار کیفیت بالا جهت نگه داری در شرایط گوناگون تاکید ورزند. تعیین این این ویژگی ها براساس مطالعات در این زمینه و با بررسی کارشناسان این حوزه صورت می گیرد. زیبا و شکیل بودن ظروف زعفران های صادراتی از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چراکه در این زمینه تولیدکننده ایرانی باید با رقیبان خارجی خود مبادرت به رقابت کند و در اینجا کیفیت ظروف در کنار زیبایی و خلاقانه بودن بسته بندی، عاملی در فروش بیشتر محصول است.

خرید و قیمت ظروف بسته بندی زعفران

قیمت ظروف بسته بندی زعفران با توجه به وزن و شکل آنها تعیین می گردد. بهتر است خرید عمده ظروف زعفران را از تولید کنندگان با تجربه در این بازار تهیه نماییم. طراحی زیبای این ظروف همواره می تواند فروشی فوق العاده برای این کالای ارزشمند ایرانی داشته باشد. پس بهتر است با یک نگاه گذارا و ساده به این قضیه نگاه نکرده و سعی در انتخاب بهترین ظروف برای بسته بندی زعفران باشیم. از مزیت های مهم فروش عمده ظروف بسته بندی زعفران، قیمت کمتر آنها و صرفه جویی خریدار به هنگام خرید این ظروف است؛ چراکه خرید به طور مستقیم از تولید کننده ظروف می تواند تخفیفی قابل توجه برای شما داشته باشد. حذف واسطه های فروش این ظروف یکی از این راه حل ها جهت کاهش قیمت تمام شده آن است، که این خواسته تنها با خرید به طور مستقیم از تولید کننده به وجود خواهد آمد.