سطل زباله پلاستیکی

سطل زباله پلاستیکی انواع

برای حفظ سلامتی لازم است که زباله ها را در سطل زباله پلاستیکی انداخته شود  چرا که با این کار محیطی پاک و به دور از آلودگی ها به وجود خواهد آمد.
در انواع اداره جات، منزل و خودرو شخصی، لازم است که سطل زباله ای برای دور ریختن زباله ساخته شود.
سلامت همه انسان ها در گرو حفظ محیط زیست بدون زباله، است.
همچنین در خیابان ها و معابر نیاز است که سطل زباله، وجود داشته باشد.
در مکان هایی مانند منزل، لازم است سطل زباله در دار، استفاده شود زیرا زباله های تَر در منزل، در سطل زباله قرار می‌ گیرند که اگر سطل زباله درب نداشته باشد، باعث جمع  شدن حشرات و هجوم حیوانات موذی از جمله موش، می شود.
اما لازم نیست در ادارات که حتما سطل دردار باشد، زیرا غالباً زباله‌ ها خشک هستند و تجمع زباله در سطل ها باعث  انتشار  بیماری نمی شود.

مزایای سطل زباله پلاستیکی نسبت به سطل زباله فلزی

سطل زباله پلاستیکی در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارند.
در صورت دور ریختن زباله های تر و یا عفونی از نشر بوی نامطبوع، جلوگیری می کند. از این رو برای بیمارستان ها مناسب هستند.
شیرآبه زباله ها، تا زمان جدا کردن کیسه زباله در سطل باقی می ماند و امکان نشت در مدل های پلاستیکی وجود ندارد و علاوه بر آن در اثر تجمع شیرآبه دچار زنگ زدگی و نهایتا فرسودگی نمی شود.

سطل زباله پلاستیکی

انواع زباله

زباله های عادی

شیشه و سرامیک که شامل بطری ها و یا ظروف سفالی شکسته می شود.
پسماند پلاستیکی که شامل بطری های نوشابه، ظروف و کیسه های پلاستیکی، چوب و فلزات، که شامل قوطی های فلزی، میخ  و ‌… می شوند.

زباله های ارگانیک

زباله های خانگی، عبارتند از از پسماند میوه و صیفی جات و سبزیجات، زباله های حاصل از کشاورزی و گوشت فاسد شده را شامل می شوند.

زباله های عفونی

به عبارتی زباله های بیمارستان که شامل پسماند مواد عفونی بیمارستان و یا مراکز درمانی می شود.

 زباله های پرخطر

مواد قابل اشتعال، انواع اسید ها و باز ها، سموم دفع آفات کشاورزی و بطری آن ها، لامپ های فلورسنت، و هر چه که حاوی جیوه باشد مانند دماسنج ها و تب سنج ها را شامل می شود.

قیمت خرید سطل زباله پلاستیکی

قیمت سطل پلاستیکی با توجه به ابعاد و متریال به کار رفته تعیین می شود که با توجه به موارد گفته شده هر کدام از انواع سطل های پلاستیکی قیمتی مشخص دارند همچنین ممکن است طرح و رنگ سطل زباله بر قیمت آن اثر بگذارد.

قیمت خرید سطل زباله پلاستیکی

انواع سطل زباله

سطل زباله ساده

سطل های معمولی و بدون در که معمولا قابل استفاده در منزل و یا حمام و … نمی باشد و معمولا برای اماکن عمومی قابل استفاده نیست.

سطل زباله کابینتی

سطل زباله کابینتی، یکی از ایده‌ های جدید است، به این صورت که افراد در کابینت منزل خود  برای دور ریختن دور ریز میوه ها و یا سبزیجات، نیاز به ظرفی برای دور ریختن دارند.
بهترین مکان برای سطل زباله پلاستیکی، درون کابینت است و باعث جلوگیری از رشد میکروب های به وجود آمده در زباله ها می شود، ضمن اینکه به زیباسازی نمای آشپزخانه کمک می کند.
مهم تر از هر چیزی امکان تفکیک زباله و جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع زباله ها از ویژگی های مهم این ایده است.

سطل زباله پدالی 

سطل های پدالی، که درب آن با پدالی که در قسمت پایین آن قرار گرفته است، باز و بسته می شود و برای باز و بست آن، نیازی به دخالت دست ها نیست.
معمولا این نمونه سطل ها، مناسب برای بیمارستان ها و یا مکان های که تولید کننده زباله های عفونی هستند، مناسب است.

سطل زباله چرخ دار

این نمونه سطل ها در سایز بزرگ طراحی شده و تعداد دو چرخ در پایین آن برای سهولت در جا به جایی توسط پاکبان ها ساخته شده است. همچنین باعث می شود که از کشیده شدن روی زمین و ساییده شدن سطل جلوگیری شده و در نتیجه باعث افزایش عمر سطل زباله می شود. البته تنوع در تولید سطل های پلاستیکی بسیار بالا بوده و نمونه هایی زیادی وجود دارد که علاوه بر درب پدالی، چرخ هم در زیر آن ها ساخته شده است.

سطل زباله خانگی

سطل زباله خانگی را می توان به صورت های مختلفی از  جمله مربع یا چهار گوش، دایره و بیضی تولید کرد.
جدید ترین طرح ها همان حلقوی است که از زیبایی خاصی  برخوردار می باشد و  قیمت آن با توجه به جنس به کار رفته تعیین خواهد شد.

سطل زباله خانگی

بهترین کاربرد سطل زباله مربع خانگی

سطل زباله خانگی مربع برای آشپزخانه یا اتاق خواب بسیار عالی می باشد.
به خاطر  اینکه مربع شکل است کنار تخت خواب عروس می تواند بسیار جایگاه خوبی داشته باشد و در صورتی که قرار باشد در آشپزخانه یا سرویس بهداشتی از آن استفاده شود، باید از مدل های مربوط به همان که برای کاربری این دو محل در خانه ساخته  شده اند، به کار روند.
حفظ تعادل در سطل زباله خانگی بسیار مهم است. سطل باید به گونه ای ساخته شود که هیچ گونه تغییری طی باز و بسته شدن درب آن در هنگام استفاده از آن نداشته باشد.

سطل زباله صنعتی

سطل های زباله صنعتی نوع  جدیدی از سطل های زباله هستند که با دوام بالا و کاربردهای فراوان برای صنایع مختلف قابل استفاده می باشند.
این سطل های بزرگ صنعتی دارای دربهای قابل قفل شدن و چهار چرخ کاستور با کنترل ترمز هستند که همه از فولاد بسیار خوب  ساخته شده اند.
سطل های زباله بزرگ و صنعتی برای جمع آوری و دفع انواع زباله های مختلف صنعتی و شرکتی طراحی شده اند که شامل:
زباله های عمومی بازیافت خشک مخلوط بازیافت تک زباله کاغذ ، کارت و پلاستیک، زباله های صنعتی و تجاری فشرده .
سطل های زباله صنعتی طوری طراحی شده اند که فوق العاده سخت، مقاوم و ماندگار هستند و برای انواع شرایط آب و هوایی شدید و گرم و مرطوب ساحلی و یا نمک های خورنده و در برخورد با مواد شیمیایی مناسب می باشند و تمامی آزمایش های لازم بر روی آن ها انجام شده است.
از مزایای سطل زباله های صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود.
این سطل های زباله چرخ هایی از جنس فولاد مرغوب دارند به همین دلیل حمل و نقل و جابه جایی آن ها بسیار سریع و راحت می باشد.
علاوه بر این در تولید سطل زباله های صنعتی از پلاستیک و پلیمر مرغوب استفاده شده است که تمیز کردن و نظافت آن را راحت تر کرده است.
انواع سطل زباله صنعتی مناسب برای کارخانجات صنعتی ، شیمیایی، تولید فرآورده های غذایی رستوران ها، کافی شاب ها، تالارها، بیمارستان ها، درمانگاهها و سایر مراکز تولیدی و خدماتی می باشد.

سطل زباله صنعتی

ابعاد سطل زباله

باید گفت که سطل ها در اندازه های مختلف طراحی می شوند و باید با توجه به  استفاده و حجم تولید زباله، سطل مد نظر انتخاب شود.
اگر زباله های افراد شیشه ای باشند به ظروف بزرگ تر نیاز دارند و چنانچه کاغذی باشند، دیر تر پر می شوند.
پس نیازی به سطل بزرگ، برای زباله های کاغذی نیست.
برای اتاق خواب و منزل اندازه متوسط را، توصیه می شود، ولی برای محل کار به دلیل تولید کمتر زباله به نسبت منزل، نیاز به اندازه های متوسط و بزرگ نیست و نمونه های خیلی کوچک و کوچک هم کافی است. می کند.
باید گفت  که سطل ها در اندازه های مختلف طراحی می شوند و باید برحسب استفاده و حجم تولید زباله، سطل مد نظر را انتخاب کرد.
پس اگر زباله های شما  شیشه ای باشند به ظروف بزرگ تر نیاز است و اگر زباله ها  کاغذی باشند، دیر تر پر می شوند. پس نیازی به سطل بزرگ، برای زباله های کاغذی نیست.
برای اتاق خواب و منزل اندازه متوسط، توصیه خواهد شد  ولی برای محل کار به دلیل تولید کمتر زباله به نسبت منزل، نیاز به اندازه های متوسط و بزرگ نیست و نمونه های خیلی کوچک و کوچک هم کافی است.

سطل های زباله نسبت به حجم

خیلی کوچک

 ۱۵ تا ۳۰ لیتری، مناسب برای استفاده یک الی دو نفر می باشند.

کوچک

 ۳۰ الی ۴۰ لیتری که مناسب برای استفاده یک خانواده چهار نفره است.

متوسط

 ۴۰ الی ۵۰ لیتری، مناسب برای چهار نفر به بالا می باشد.

بزرگ

 ۵۰ تا ۸۷ لیتری  مناسب برای خانواده های بزرگتر و یا مجتمع مسکونی است.

خیلی بزرگ

 بیشتر از ۱۰۶ لیتر که بزرگ ترین سایز از خانواده سطل های پلاستیکی است و برای اماکن عمومی و معابری که دائما رفت و آمد وجود دارد استفاده خواهد شد.

ابعاد سطل زباله