یکی از حساس ترین کارهایی که والدین انجام می دهند، شست و شوی نوزاد می باشد. حساس بودن این موضوع به این دلیل است که در حین شست و شو، کوچک ترین بی احتیاطی ممکن است باعث سر خوردن نوزاد شود که در نتیجه آسیب های جدی به نوزاد وارد می شود. تحقیقات نشان داده که در بیشتر موارد، افراد با تجربه مانند مادر برزرگ ها، نوزاد را به حمام می برند.

امروزه با ساخت بهترین های وان نوزاد ایرانی، افراد بی تجربه نیز می توانند با استفاده از این وان های مخصوص نوزاد، بدون داشتن استرس و در کمال آرامش، نوزاد خود را شست و شو کنند.

 بعضی از بهترین برندهای وان نوزاد ایرانی

 بعضی از بهترین برندهای وان نوزاد ایرانی

بعضی از بهترین برندهای وان نوزاد ایرانی

امروزه وان های مخصوص نوزادان با برند های مختلفی در بازار عرضه می شوند که در ادامه مقاله به توضیح مختصری درباره بهترین برندهای وان نوزاد ایرانی خواهیم پرداخت.

وان نوزاد تاتیا

وان نوزاد تاتیا به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن برای نوزاد، محدودیت سنی ندارد. یعنی این وان از دو قسمت تشکیل شده است که یک قسمت آن برای نشستن کودک و قسمت دیگر به گونه ای است که می توان نوزاد را داخل وان به حالتی نیمه دراز کش قرار داد. برای جلوگیری از آسیب و خراش به پوست لطیف و حساس نوزاد، لبه های این نوع وان را به صورت گرد ساخته اند. همچنین کف وان دارای برآمدگی هایی می باشد که در حقیقت باعث جلوگیری از سر خوردن نوزاد می شود. این وان دارای یک در پوش تخلیه آب می باشد که با باز و بسته کردن در پوش، می توان آب داخل وان را تخلیه کرد. همچنین در رنگ های شاد و متنوعی مانند صورتی، آبی، سبز، قرمز و … ساخته می شوند.

وان حمام کودک سامر

وان حمام کودک سامر

وان حمام کودک سامر

یکی دیگر از بهترین وان های مخصوص نوزاد، وان حمام کودک سامر می باشد. این نوع وان از پلاستیک مرغوب تهیه شده است. یکی از ویژگی های این وان، قابلیت تا شو بودن آن است. معمولا افرادی که فضای کمی دارند از این نوع وان، برای شست و شو نوزاد خود، استفاده می کنند.

وان حمام کودک بیبی فور لایف

یکی دیگر از برندهای وان نوزاد ایرانی، وان حمام کودک بیبی فور لایف است. این وان، یک نوع وان نوزاد پایه دار است که خاصیت تا شوندگی نیز دارد. بنابراین با تا شدن پایه های این وان، فضای کم تری نیز اشغال خواهد شد. همچنین این نوع وان دارای درپوش تخلیه آب نیز می باشد. جنس آن سبک بوده و دارای رنگ های زیبا و متنوعی است.

معرفی انواع وان های نوزاد

معرفی انواع وان های نوزاد

معرفی انواع وان های نوزاد

افرادی که برای خرید وان نوزاد به مغازه ها مراجعه می کنند، به دلیل تنوع در مدل های وان، دچار تردید در انتخاب می شوند. به همین دلیل بهتر است که با انواع مدل ها و کابردهای وان نوزاد، شناخت داشته باشند تا بتوانند با انتخابی صحیح، نوزاد خود را شست و شو کنند. بعضی از بهترین انواع وان های نوزاد به صورت زیر می باشد:

وان حمام بانوج دار

وان حمام بانوج دار

وان حمام بانوج دار

به گفته متخصصین، وان حمام بانوج دار به دلیل قرار داشتن بانوج روی وان، یکی از بهترین وان های مخصوص نوزادان، به شمار می آید. این نوع وان به گونه ای طراحی شده که بانوج های به کار رفته در آن، با استفاده از گیره هایی به لبه های وان متصل شده اند که باعث نگه داشتن نوزاد و کنترل حرکت نوزاد می شود. همچنین جنس این بانوج ها روی وان از توری های بسیار نرم و لطیفی می باشد.

وان نوزاد بادی

یکی دیگر از انواع بهترین وان های نوزاد، وان نوزاد بادی است. معمولا افرادی که از این نوع وان برای نوزاد خود استفاده می کنند به فضای کم تری برای اشغال نیاز دارند. به دلیل این که در مواقعی که قصد استفاده از این وان را نداشته باشند، می توانند باد وان را خالی کرده و آن را تا کنند. همچنین از این وان در مسافرت هم می توان استفاده کرد.

وان نوزاد قابل تبدیل

وان نوزاد قابل تبدیل

وان نوزاد قابل تبدیل

یکی دیگر از انواع بهترین وان های نوزاد، وان نوزاد قابل تبدیل می باشد. هنگامی که نوزاد رشد می کند، جثه او نیز بزرگتر می شود. در حقیقت با استفاده از این نوع وان، می توان کودک را تا سن سه الی چهار سالگی نیز، شست و شو کرد. چون این نوع وان نوزاد، قابلیت آن را دارد که متناسب با جثه نوزاد، کوچک یا بزرگ شود.

وان نوزاد لوکس به همراه امکانات

وان نوزاد لوکس به همراه امکانات

وان نوزاد لوکس به همراه امکانات

یکی دیگر از بهترین وان های نوزاد، وان نوزاد لوکس می باشد. این نوع وان، ظاهری شیک و لاکچری دارد به طوری که وقتی در حمام قرار می گیرد، بعضی از افراد گمان می کنند که یک جکوزی کوچک در حمام تعبیه شده است، در حالی که آن، یک وان کوچک است و فقط مختص نوزاد می باشد. وان نوزاد لوکس، با مدل ها و برندهای مختلفی به بازار ارائه می شوند. این نوع وان ها دارای امکانات و تجهیزاتی هستند که می توان به موتور آب، دوش حمام، موزیک، ماساژور،صدا، نور پردازی و… اشاره کرد. وان نوزاد لوکس به برق و باتری نیاز دارد. همچنین این نوع وان نوزاد، به دلیل دارا بودن تجهیزات فوق العاده، از لحاظ قیمت، نسبت به سایر وان های نوزاد، گران تر می باشد.

ویژگی های بهترین وان نوزاد ایرانی

  • بهترین وان نوزاد ایرانی باید در پوش تخلیه داشته باشد.
  • لبه های وان نوزاد باید نرم و برگشته باشد. در صورتی که وان نوزاد لبه های تیز داشته باشد، باعث آسیب رساندن به بدن نوزاد می شود.
  • کف وان نوزاد باید دارای شیار و برآمدگی هایی باشد که از لیز خوردن نوزاد جلوگیری شود.
  • اندازه وان نوزاد باید به گونه ای باشد که با جثه نوزاد متناسب باشد. برای مثال اگر اندازه وان نوزاد، کوچک تر از جثه نوزاد باشد، حرکت و شست و شو نوزاد سخت می شود و اگر اندازه وان نوزاد از جثه نوزاد، بزرگ تر باشد، ممکن است یک لحظه غفلت منجر به خفه شدن نوزاد شود.
  • وان نوزاد باید از پلاستیک نرم و مرغوب ساخته شده باشد. برای جلوگیری از جذب آلودگی ها به بدنه وان و جلوگیری از شکستن بدنه وان، جنس وان نوزاد باید مرغوب و قابل شست و شو باشد.   
ویژگی های بهترین وان نوزاد ایرانی

ویژگی های بهترین وان نوزاد ایرانی

نتیجه گیری

وان نوزاد یکی از وسایل ضروری و حساس به شمار می آید که در انتخاب بهترین وان نوزاد ایرانی، باید با انواع و ویژگی های وان نوزاد شناخت داشته باشید و متناسب با نیاز خود، بهترین وان نوزاد ایرانی را انتخاب نمایید. بهترین وان های نوزاد ایرانی، انواع مختلفی دارند که با برندهای مختلفی به بازار عرضه می شوند که در این مقاله به توضیح مختصری درباره آن ها پرداختیم.