این روزها آجیل یکی از خوراکی‌های ثابت و مهم مهمانی‌ها و دورهمی‌ها است و پایه ثابت مراسمات عید دیدنی به شمار می‌آید. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از ظروف شیک و زیبا برای این خوراکی پرطرفدار استفاده کنند. از این ظروف در جهت نگهداری و سرو شکلات، آبنبات و… نیز استفاده می‌شوند و همچنین می‌تواند در دکوراسیون خانه هم کاربرد داشته باشد و باعث شوند آشپزخانه‌ شما زیباتر و شیک‌تر به نظر برسد. در حال حاضر آجیل‌خوری‌ها دارای تنوع زیادی از نظر رنگ، طرح، نوع و… هستند که در بیشتر آشپزخانه‌ها وجود دارند. ما نیز در ادامه قصد داریم به خرید آجیل‌خوری بهتر و بالا بردن اطلاعات شما در این زمینه کمک کنیم.

جنس آجیل خوری

آجیل‌خوری به عنوان یکی از ظروف پذیرایی پرمصرف منزل در جنس‌های متفاوتی عرضه می‌شود که پرطرفدارترین آن‌ها آجیل‌خوری مسی می‌باشد. البته این جنس آجیل‌خوری قیمت بالایی نسبت به دیگر اجناس دارد اما به گفته‌ بسیاری دارای زیبایی بیشتری نیز هست. آجیل‌خوری برنز و چوبی نیز در بازار یافت می‌شود که ویژگی‌های خاص خود را دارند.

آجیل‌خوری از جنس شیشه ، کریستال و بلور نیز تولید می‌شود. نوع کریستالی آن می‌تواند زرق و برق خاصی به منزل شما بدهد و به دلیل شفافیت ‌آن برای دکوراسیون و پذیرایی از مهمان مناسب است. از طرفی قسمت پایین‌تری نسبت به آجیل‌خوری مسی دارد. اما شما باید از آن هنگام شست‌وشو و پذیرایی مراقبت کنید چون ممکن است با کوچک‌ترین ضربه بشکند و آسیب ببیند. این نوع ظروف آجیل‌خوری‌هایی در رده قیمتی متوسط هستند و به علت زیبایی که دارند پرطرفدار هستند.

آجیل‌خوری در جنس‌های سرامیکی و چینی هم تولید می‌شود. تمام این موارد نام برده شده زیبایی‌های خاص خود را دارند و می‌توانند با هر سلیقه‌ای تطبیق پیدا کنند. البته ممکن است این جنس‌ها به صورت طلاکوب یا فیروزه‌کوب نیز عرضه شوند که بر روی قیمت تاثیر خواهد داشت اما دارای ظاهر بسیار زیبایی است و جلوه‌ خاصی دارد.

نکات خرید آجیل خوری

نکات خرید آجیل خوری

نکات خرید آجیل خوری

اگر می‌خواهید آجیل‌خوری مناسب و متناسب با سلیقه‌ی خود را تهیه کنید باید به بعضی نکات توجه کنید. این ظروف در اشکال مختلف عرضه می‌شوند که شما میتوانید متناسب با سلیقه‌ی خود یک طرح را انتخاب کنید. چون هرکسی می‌تواند یک طرح خاص را برای پذیرایی از مهمانان خود مناسب بداند. جنس ظروف آجیل‌خوری بسیار مهم است و به نیاز شما بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر هدف شما مقرون به سرفه بودن ظرف است می‌توانید از جنس سرامیکی و شیشه‌ای استفاده کنید. زیرا ظروف مسی به نسبت گران‌تر هستند اما زیبایی و استحکام خوبی دارند در حالی که جنس کریستال بسیار ظریف بوده اما زیبایی خوبی به آشپزخانه شما می‌بخشد. البته قیمت این ظروف تنها به جنس آن بستگی ندارد. به عبارتی هر چه قدر بیشتر روی  ظرف کار شده باشد قیمت آن هم بالاتر است.

ظروف آجیل‌خوری در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند اما بیشترین تنوع رنگ در اجناس سرامیکی و چینی وجود دارد. به همین دلیل شما میتوانید این ظروف را با سایر اجناس آشپزخانه خود ست کنید و جلوه زیبایی به آن بدهید.

برای بسیاری از افراد قیمت ظروف‌ آجیل‌خوری اهمیت زیادی دارد. از طرفی تنوع قیمت در این ظروف بسیار بالاست. بالا بودن قیمت آجیل‌خوری به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال ظروف برنزی به مراتب قیمت بالایی دارند چون دارای هزینه‌ی ساخت بالایی هستند و مواداولیه آن هم گران‌تر است از طرفی طلاکوب یا فیروزه‌کوب بودن ظروف می‌تواند باعث افزایش بیشتر قیمت شود.ظروف دست‌ساز نیز معمولا گران‌تراند. از طرفی میتوانید قیمت پایین‌تر را در ظروف چوبی یا سرامیکی بیابید.

 گران‌‌ترین نوع آجیل‌خوری نوع طلاکوب آن است زیرا نه تنها مواداولیه بسیار گرانی در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه کار بسیار زیادی می‌برد. البته اندازه‌ی آجیل‌خوری نیز روی قیمت آن تاثیر دارد و ظروف بزرگتر قیمت بالاتری دارند. برای اکثر مشتریان انتخاب اندازه‌ی ظروف به تعداد کلی میهمانان بستگی دارد.

رنگ های مورد استفاده در آجیل‌خوری

رنگ های مورد استفاده در آجیل‌خوری

رنگ های مورد استفاده در آجیل‌خوری

آجیل‌خوری‌ها در رنگ‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شوند به طوری که امروزه هر کسی می‌تواند آجیل‌خوری مورد پسند خود را بیابد و حتی گاهی انتخاب می‌تواند برای شما سخت باشد. بیشترین تنوع رنگ‌ها در ظروف شیشه‌ای، سرامیکی و چینی دیده می‌شود. ظروف مسی معمولا دارای طیف رنگ خاصی مانند قهوه‌ای، قهوه‌ای مایل به قرمز و طلایی می‌باشد اما میتوان ظروف مسی را نیز در بعضی موارد در طیف رنگی مختلف یافت. این ظروف بیشتر به حکاکی‌ها و نقش و نگار‌هایشان معروف‌اند و کار زیادی می‌برند که میتواند گزینه‌ی مناسبی برای یک پذیرایی آبرومندانه یا دکوراسیون منزل باشد. ظروف کریستال نیز همواره ظاهری شفاف و درخشان دارند و به همین دلیل دارای طرفداران زیادی هستند.

انواع آجیل‌ خوری

انواع آجیل‌ خوری

انواع آجیل‌ خوری

ظروف پذیرایی آجیل‌خوری در انواع ، طرح ها و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند به طوری که هر کسی متناسب با سلیقه‌ شخصی می‌تواند به راحتی انتخاب کند.

آجیل‌خوری‌ها می‌توانند پایه‌دار یا بدون پایه باشند. انواع پایه‌دار آن نیز با هم در تعداد پایه‌ها با هم تفاوت داشته باشند. اکثر آن‌ها از یک تا پنج پایه عرضه می‌شوند.

همچنین آجیل‌خوری‌ها را می‌توانیم به صورت تکی یا سرویس خریداری کنیم. در نوع تکی تنها یک ظرف آجیل‌خوری بزرگ قرار دارد که بر رو میز قرار داده می‌شود اما در سرویس آجیل‌خوری علاوه بر ظرف بزرگ تعدادی پیاله یا کاسه وجود دارد که در طرح و رنگ با هم و ظرف بزرگ هم خوانی دارند و برای پذیرایی از مهمان کاملا مناسب هستند تعداد این ظروف معمولا شش عدد می‌باشد. ظروف کوچک‌تر سرویس نیز می‌توانند مانند ظرف بزرگ به صورت پایه‌ای یا بدون پایه باشند.

یکی از انواع طرح‌های پرطرفدار در این ظروف طرح خورشیدی و بوهمیا می‌باشد. برخی آجیل‌خوری‌ها نیز به صورت طبقه‌ای تولید می‌شوند که تعداد طبقات آن بستگی به سلیقه‌ی مشتری دارد اما نوع سه طبقه‌ی آن پرطرفدار تر است. این نوع هم معمولا به صورت تکی عرضه می‌شود.

یکی دیگر از اجزا این ظروف قاشق مخصوص آن است که گاها همراه با خود ظرف عرضه می‌شود که با طرح و رنگ ظرف هماهنگی دارد. این قاشق‌ها نسبت به قاشق‌های غذاخوری بزرگترند و به میهمانان در استفاده راحت‌تر از آجیل داخل ضرف کمک می‌کنند. این قاشق‌های مخصوص هم در انواع و اقسام مختلف در بازار عرضه ‌می شوند و شما می‌توانید به صورت تکی تهیه کنید.